O Alpenverein

Alpenverein w tłumaczeniu dosłownym to “Towarzystwo Alpejskie”. Kojarzone jest ono na ogół z towarzystwami alpejskimi działającymi w krajach lub regionach niemieckojęzycznych. Są to między innymi:

Deutscher Alpenverein e. V. (DAV) to największe stowarzyszenie alpejskie, zrzeszające ponad milion członków w ponad trzystu sekcjach oraz ponad trzysta schronisk nie tylko w Alpach. Towarzystwo zostało założone w Monachium i funkcjonuje już ponad 140 lat.

Österreichischer Alpenverein (OEAV) zrzesza niecałe pół miliona członków w prawie dwustu sekcjach posiadających ponad 200 schronisk i jest ono najstarszym “Alpenverein”.

Alpenverein Südtirol to najmniejsze z “Alpenverein” z ok. 60 000 członków w 32 sekcjach posiadającymi 58 różnych obiektów.

Monachium – miejsce powołania DAV

O sekcji katowickiej

Sekcja katowicka działa od 1919 roku, jednak miała dość burzliwą historię. Chcesz ją poznać?

Sekcja Katowicka to stowarzyszenie działająca w ramach Niemieckiego Związku Alpejskiego (DAV). W ramach Sekcji Katowickiej (której siedziba jest w Niemczech, w Salzgitter) działa grupa Górnośląska (z siedzibą w Polsce) – czyli my! Mamy już ponad 350 członków, czyli ludzi, których łączy ta sama, górska pasja.

Nasze aktywności

Wędrówki górskie – duża część naszej grupy to pasjonaci górskich wędrówek. Razem planujemy trasy i razem wędrujemy. Wśród naszych członków są długoletni, doświadczeni wędrowcy bez licencji jak również licencjonowani przewodnicy.

Ścianka wspinaczkowa – miejsce spotkań i integracji nasze grupy w samym centrum naszej aglomeracji.